Warsztaty dla osób z niepełnosprawnością wzroku i słuchu

Jak być samodzielnym pomimo niepełnosprawności wzroku i słuchu? Jak bezpiecznie funkcjonować w przestrzeni publicznej? Odpowiedzi na te pytania poznają uczestnicy spotkania, które odbędzie się w poniedziałek 23 września w Starostwie Powiatowym w Pszczynie.

Krzysztof Wostal oraz Agnieszka Majnusz, przedstawiciele Fundacji Transgresja, opowiedzą o rozwiązaniach dla osób z niepełnosprawnością wzroku i/lub słuchu, które pomagają zwiększyć poziom samodzielności tychże osób w przestrzeni publicznej i w życiu codziennym.

Warsztaty skierowane są do osób niewidomych i niedowidzących oraz niesłyszących i niedosłyszących oraz ich opiekunów. Podczas spotkania będą prezentowane i rozwijane między innymi techniki poruszania się z białą laską lub przewodnikiem, umiejętność komunikowania się z użyciem pętli indukcyjnej lub systemu FM, sposoby korzystania z aplikacji na smartfony, metody korzystania z już istniejących udogodnień w przestrzeni publicznej. Zostaną również poruszone zagadnienia z zakresu wsparcia rodziny w życiu człowieka z niepełnosprawnością wzroku i/lub słuchu. Będzie można zadawać pytania, a odpowiedzi – mamy nadzieję, rozwieją wiele wątpliwości na temat bezpiecznego i samodzielnego życia osób z niepełnosprawnością sensoryczną.

Spotkanie odbędzie się w ramach realizowanego przez Fundację Transgresja projektu „Pomoc to moc”. Patronat nad wydarzeniem objęła starosta pszczyńska, Barbara Bandoła.

Termin spotkania: 23 września 2019 r., godzina 15.00
Miejsce spotkania: Starostwo Powiatowe w Pszczynie, ul. 3 Maja 10, sala sesyjna, I piętro, pokój nr 44.